Deň matiek v ZSS Komjatice

Posted by on 21. Máj 2013

Deň matiek patrí medzi najdojemnejšie sviatky – pre každého  je tá jeho najdôležitejším človekom na svete. Od detstva až po posledné chvíle pred odchodom z tohto sveta si človek nesie v sebe jedinečný a neopakovateľný obraz svojej matky. Matky, ktorá všetko chápe, odpúšťa, vždy poľutuje a bude stále milovať svoje dieťa bez ohľadu na to, aké  je.

Druhú májovú nedeľu už tradične celý svet vzdáva hold všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli spolu so žiakmi  ZŠ Ondreja Cabana, ktorí vystúpili s recitálom  a tiež nádherným speváckym číslom v podaní členov speváckeho súboru Nádej, ktorí zaspievali piesne venované matkám.

Školáčky- mažoretky našim starkým zatancovali, žiaci zaspievali  a predviedli sa aj ako šikovní rečníci.

Spoločné verše chlapcov a dievčat, aj spoločná záverečná melódia  veru nenechali   oči našich babičiek  suché. Pripomenuli obyvateľkám  nášho zariadenia ich vlastné deti a zážitky. Vzácne spomienky na časy, ktoré s nimi prežili, na pekné obdobie v ich  živote. Krásne vystúpenie, ešte krajšie dojmy. Byť mamou je najkrajšie poslanie v živote každej ženy. Aj naši starkí  potvrdili, že stálo za to obetovať sa pre svojich potomkov. Ku Dňu matiek už tradične patria rôzne pozornosti a darčeky- naši obyvatelia dostali vlastnoručne vyrobené krásne srdiečka s venovaním, kvietok a sladkosť. Ďakujeme žiakom ZŠ, pani učiteľkám, našim spevákom zo súboru Nádej za krásne prežité popoludnie a už teraz sa tešíme, kedy k nám opäť zavítajú.