August je za nami a my sme tu opäť a chceme sa s Vami podeliť o naše zážitky.

Minulý mesiac sme začali peknou vychádzkou do neďalekého parku. Vychádzka bola spojená s kognitívnou rehabilitáciou zameranou na precvičovanie pamäti. Po vychádzke sme si posadali na lavičky a pod krásnou brezou sme začali pomaly spomínať na jednotlivé slohy básne ,,Ranená breza“ /musím sa úprimne priznať, že ma naši klienti príjemne prekvapili, lebo doslovne sypali jednu slohu za druhou/.

Výborným rozptýlením bola pre nás návšteva klientov zo zariadenia v Partizánskom, ktorí sa u nás zastavili. Nadviazali sme veľa nových priateľstiev /možno aj lások –to ukáže čas:-)/. Klientom sa u nás veľmi páčilo a najviac obdivovali náš spoločne vytvorený ,,Strom života“.  A my sme boli na seba právom pyšní.

 

Napriek tomu ,že nás už nohy až tak dobre neposlúchajú, máme stále túlavé topánky. Spolu s našimi hosťami z Partizánskeho sme absolvovali výlet na blízky a nami tak veľmi obľúbený Ranč pod Babicou. Najviac sme sa tešili prehliadke mini ZOO.

 

Naša pani vrchná sestra Evka sa pokúšala skrotiť malú opicu/myslím ,že sa jej to nachvíľu podarilo.

Minulý mesiac sme pracovali so spomienkami viac ako obvykle a išlo nám to naozaj super. Počas arteterapie sme maľovali na tému: ,,Môj dom“. Z našej maliarskej tvorby by určite aj sám veľký  Picasso zostal v nemom úžase- napokon, posúďte sami.

 

Keďže nám kreslenie šlo tak pekne od ruky, rozhodli sme sa pokračovať. Ale tento krát sme si zvolili ,, abstraktné umenie“, ktoré sme využili pri maľovaní poličky určenej vo vestibule na dennú tlač.

Po pracovnej terapii vonku všetko pekne pozametal náš Marián /musíte uznať, že metla mu v ruke pristane/.

Zistili sme, že ani v spoločenských hrách nie sme žiadne ,,béčka“ a rozpútala sa  žolíková partia plná emócií.

 

Niektorí klienti sa vášnivo pustili do hry  ,,Človeče nehnevaj sa!“, kde prejavili svoju súťaživosť, zmysel pre spravodlivosť ,ale aj skrytú bojovnosť.

Objavili sme i ,,multifunkčného hráča“, ktorý v snahe zapojiť sa do všetkých  aktivít hral pravou rukou ,,Človeče…“ a ľavou Žolíka…/Marián –super/.

Zlatý klincom aktivít bola oslava našich Janiek.Prajeme im ešte raz všetko najlepšie k meninám.

 

Janky nám nachystali fantastický zákusok a nechýbalo ani detské šampanské, ktoré sme vypili do poslednej kvapky.

Aká by to bola oslava bez spevu a tanca. Inak tomu nebolo ani teraz a naši ,,chlapci“ sa ukázali ako skutoční gavalieri a pozvali nás do tanca. Pri peknej modernej hudbe sme nepočuli ani vŕzganie našich boľavých kĺbov- nie nadarmo sa vraví, že hudba lieči.

 

Takto sme ukončili august a plný elánu a nadšenia sa tešíme ,čo nám prinesie september. Buďte s nami a dozviete sa to aj Vy. Zatiaľ sa majte krásne.

Vaši seniori.